Kaip greitai sumažinti sudirginimą po skutimosi bikinio srityje: patikimas metodas

Patariame, ką daryti, jei sudirginimas po skutimosi bikinio srityje kelia didelį diskomfortą.

Dirginimas po skutimosi – priežastys ir šalinimo būdai / depositphotos.com

Bėrimas po skutimosi ir odos sudirginimas jautriose vietose yra ne tik estetiškai nepatrauklus, bet ir sukelia daug kančių. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip pašalinti sudirginimą po skutimosi bikinio srityje ir kaip jo išvengti.

Ką daryti, jei po skutimosi bikini zonoje atsirado bėrimas ir ne tik

Žinoma, geriau užkirsti kelią neigiamoms pasekmėms, nei vėliau jų atsikratyti. Norint tai padaryti, prieš skutimąsi būtina kruopščiai nuvalyti odą, kad į pažeistą odos struktūrą patekusios keratininės dalelės ir prakaitas nesukeltų uždegimo. Po procedūros niekada netrinkite odos rankšluosčiu, leiskite jai išdžiūti savaime.

Jei plaukelių augimo vietose yra uždegimų, reikia:

  • patikrinti sudirgusias vietas ir, jei reikia, pincetu pašalinti likusias plaukų šaknis;
  • patepkite antibakteriniu skysčiu ir leiskite odai išdžiūti;
  • patepkite švelniu minkštinamuoju arba gydomuoju tepalu;
  • Jei įmanoma, į pažeistą vietą įleiskite oro, kad oda neišsausėtų.

Taip pat patariame, kaip greitai sumažinti sudirgimą po bikinio srities skutimosi – nuvalytą odą patepkite kremu, kurio sudėtyje yra antibakterinių žolelių, talko ir cinko. Šie ingredientai sumažins uždegimą ir apsaugos pažeistą vietą nuo trinties ir prakaito poveikio.

Ne be reikalo rinkitės apatinius iš natūralios, o ne sintetinės medžiagos. Idealu, jei jo kraštai nėra ant pažeistos vietos, kad vaikščiojant nepadidėtų dirginimas.

Jei bėrimo pobūdis – alerginis, jo atsikratyti bus sunkiau, apie tai pakalbėsime toliau.

Odos dirginimas – dažniausios priežastys

Uždegimą ir bėrimą po skutimosi sukelia keli veiksniai. Jis gali atsirasti tiek dėl fizinio odos pažeidimo, tiek dėl kosmetikos priemonėse ar depiliaciniuose kremuose esančių medžiagų poveikio.

Kas gali sukelti uždegimą:

  • Senos mašinėlės – daug kartų naudoti peiliukai pradeda rūdyti. Net jei ši žala akimi nematoma, ant geležtės jau esantys geležies oksidai nuo jos patenka ant odos ir sukelia uždegimą.
  • Netinkama mašinėlių konfigūracija – jei plaukeliai nenukerpami iki galo, pradedame spausti skustuvą ir pažeidžiame odą.
  • Nešvarios mašinėlės – jei po naudojimo peiliukai nėra tinkamai nuplaunami, po ankstesnio karto likęs plaukelių, skutimosi priemonių, epitelio dalelių mišinys tampa puikia terpe daugintis bakterijoms. Jos patenka į mikroskopines žaizdas ir atsiranda spuogų.
  • Šiurkštūs produktai – alkoholio turintys skysčiai, antiseptikai sausina odą. Gali atsirasti paraudimų ir net nudegimų, todėl kaip prausiklio nereikėtų naudoti odekolono.
  • Alergija kosmetikai – jei jos sudėtyje yra kokių nors jums netinkamų komponentų, pasistenkite pakeisti priemones.

Jei viską darote teisingai, bet bėrimas vis tiek išlieka, rekomenduojame kreiptis į gydytoją. Tai gali būti dermatologinės ligos arba medžiagų apykaitos sutrikimo simptomas. Norint pašalinti jų išorines apraiškas, būtina atlikti atitinkamus tyrimus ir pašalinti vidinę priežastį.

Anksčiau Mes pasakojo, kaip naudoti vazeliną odai valyti ir kulnams minkštinti.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla