Oro kondicionieriams ir kitiems prietaisams reikia reguliariai ir laiku atlikti techninę priežiūrą, todėl neignoruokite jos, kad jie tarnautų kuo ilgiau.
Oro kondicionierius – naudingas prietaisas namuose, tačiau jam reikia dėmesio / nuotr. depositphotos.com
Kartais eksploatuojant oro kondicionierių gali prasidėti nuotėkis, ir tai yra patalpoje esantis vidinis įrenginys. Jis gali tapti baldų ir kitų interjero elementų gadinimo priežastimi, o net ir viso remonto – nusilupusiais tapetais ir išsipūtusiu laminatu.
Todėl šiandien išsiaiškinsime, ką daryti, jei iš oro kondicionieriaus laša vanduo, ir apsvarstysime pratekėjimo priežastis tiek patalpos viduje, tiek išorėje.
Vandens lašėjimas iš oro kondicionieriaus paprastai yra normalus reiškinys, nes jam veikiant susidaro kondensatas ir jis turi kažkur nutekėti. Jei viskas veikia tinkamai, kondensatas kaupiasi specialiame padėkle, iš kurio jis išteka per nutekamąjį vamzdį. Visi esate patyrę, kaip ant galvos laša oro kondicionieriaus vanduo – tai tas pats kondensatas, kurį montuotojai išleidžia tiesiog bet kur.
Nutekėjęs oro kondicionieriaus lauko bloko vanduo – ar tai normalu?
Kalbėdami apie tai, kodėl iš oro kondicionieriaus lauko bloko laša vanduo, pirmiausia turėtumėte suprasti, kas apskritai vyksta. Juk jei įjungėte jį šildymo režimu („Šildymas”, „Heat”), tai nutekėjimas iš lauko bloko yra normalus reiškinys. Kondensatas atsiranda ant šilumokaičio ir jis iš tikrųjų išteka.
Viena iš priežasčių, kodėl oro kondicionierius teka gatvėje – temperatūrų skirtumas / nuotr. depositphotos.com
Kita vertus, toks elgesys gali signalizuoti apie esamą problemą. Norėdami išsiaiškinti, kodėl oro kondicionierius teka gatvėje, turėtumėte:
- patikrinti šaldymo skysčio lygį ir, jei reikia, papildyti sistemą freonu;
- patikrinkite, ar garintuve nėra nešvarumų, ir, jei reikia, jį išvalykite;
- patikrinkite slėgį freono vamzdyje, gali prireikti įrengti slėgio reguliatorių.
Beje, kuo didesnis skirtumas tarp lauko temperatūros ir patalpos užduotosios vertės, tuo daugiau kondensato susidarys.
Kodėl oro kondicionierius verkia ir kaip neverkti pačiam
Dabar apsistokime ties klausimu, kodėl iš kondicionieriaus į butą laša vanduo. Priežasčių, kodėl taip gali atsitikti, yra daugiau nei išorinio įrenginio atveju.
Viena iš jų gali būti drenažo vamzdelio užsikimšimas, todėl jį reikėtų išvalyti.
Kitas variantas gali būti šio vamzdžio pažeidimas, pavyzdžiui, įtrūkimas arba nesandari jungtis kur nors ties jungtimis. Pažeidimo atveju vamzdelį reikėtų pakeisti visu, o antruoju atveju pakanka užsandarinti „siūles”. Beje, įtrūkti gali ne tik vamzdeliai, bet ir nutekėjimo indas.
Freono trūkumas – tikėtina priežastis, kodėl išsijungus oro kondicionieriui laša / nuotr. depositphotos.com
Taip pat oro kondicionierius gali tekėti dėl freono nuotėkio. Tokiu atveju skambinkite į techninės priežiūros centrą ir laukite specialistų. Jie suras nuotėkio vietą, ją užsandarins ir pripildys sistemą šių dujų iki reikiamo slėgio. Beje, trūkstant freono, oro kondicionierius laša jau po išjungimo, nes užšąla šilumokaitis / garintuvas. O jei išjungti kondicionierių, susikaupęs ledas greitai pradeda tirpti, perpildomas karteris ir iš jo išteka vanduo.
Taip pat geriau iškviesti meistrus, jei užsikimšę nutekėjimo kanalai. Nors šiuo atveju galima pabandyti susidoroti patiems ir praėjimą išvalyti plona vielute.
Kartais problemos priežastis gali būti ne prietaiso ar kitų dalių defektai, o… žmogiškasis veiksnys. Tiksliau – neteisingas montavimas, dėl kurio vanduo teka ne į nutekamąjį vamzdį, o ant jūsų tapetų. Tokiu atveju rekomenduojame susirasti normalius montuotojus, kurių rankos ir smegenys yra tinkamose vietose.
Kartais dėl netinkamo įrengimo iš oro kondicionieriaus laša vanduo / nuotr. depositphotos.com
Nesandarus oro kondicionierius – ką daryti
Kaip jau rašėme, jei problema nedidelė, pavyzdžiui, užsikimšęs drenažo vamzdis, galite pabandyti jį išvalyti patys. Tačiau geriau išsikvieskite meistrus, jie iš karto patikrins kitas kondicionieriaus sistemas. Tik jei viską darysite savo rankomis, būtinai ištraukite prietaisą iš elektros lizdo!
O jei kalbėti apie tai, ar galima įjungti kondicionierių, jei jis nesandarus… Jei tai nesusiję su įprastu jo darbu, geriau to nedaryti. Pirmiausia sutvarkykite problemą.
Oro kondicionierius reikalauja reguliarios savalaikės priežiūros / nuotr. depositphotos.com
Ir nepamirškite, kad oro kondicionieriai, katilai ir kiti prietaisai reikalauja reguliarios savalaikės priežiūros, todėl neignoruokite jos, kad jie tarnautų kuo ilgiau (ir neprarastumėte garantijos).