Išskyrus baltą ir juodą: šių 10 daiktų visiškai negalima skalbti skalbimo mašinoje

Visą likusį gyvenimą prisiminkite, ko negalima skalbti skalbyklėje, kad nesugadintumėte daiktų.

Kodėl nereikėtų skalbti batų skalbimo mašinoje ir kitų drabužių / koliažas Mes, nuotr. depositphotos.com

Automatinė skalbyklė yra išsigelbėjimas daugeliui šeimininkių, nes tokio prietaiso pagalba galima labai palengvinti skalbimą. Tačiau, be sitijų, kai pamiršote iš kišenės išsitraukti piniginę ar netyčia išskalbėte juodai baltus drabužius, pasitaiko ir liūdnesnių aplinkybių – Mes išsiaiškino, ar iš tikrųjų mašinoje galima skalbti pūkinę striukę ir kokie kiti daiktai pateko į draudimą.

Anksčiau kalbėjome apie tai, kodėl skalbiniai skalbimo mašinoje plyšta ir ką su tuo daryti.

Ko negalima skalbti skalbyklėje – išsamus sąrašas

Leidinyje cincinnati.com paaiškinamos kelios svarbios taisyklės ir įvardijami drabužiai, kuriuos geriau valyti kitu būdu, nenaudojant skalbimo mašinos. Priežastys skirtingos, bet esmė ta pati – jei nepaisysite patarimo, galite manyti, kad to daikto nebeturite.

  • Kostiumai, kaklaraiščiai ir švarkai

Jei nežinote, kaip išskalbti striukę, kurios negalima skalbti, tiesiog nuneškite ją į cheminę valyklą – ji neišlaikys skalbimo mašinoje. Dažniausiai kostiumai ir kaklaraiščiai siuvami iš audinių, kurie plyšta net ir švelniu režimu, be to, gali gerokai sumažėti. Be to, jei kostiumas ar švarkas po skalbimo susiraukšlėja, vargu ar galėsite jį pataisyti.

  • Drabužiai su akmenukais

Griežtai draudžiama skalbti skalbimo mašinoje sukneles, sijonus, švarkelius ir bet kokius kitus daiktus su blizgučiais ir akmenukais. Prisiūti papuošalai lengvai nubyrės, be to – ant drabužių gali likti skylutė, kuri, veikiant būgno galiai, labai padidės. Jei papuošalai ne prisiūti, o priklijuoti, tai taip pat neišgelbės – skalbiant karštas vanduo ištirpdo klijus.

  • Daiktai su užtrauktukais ir sagomis

Jei džinsai, kelnės ar suknelės yra su užtrauktukais ar sagomis, juos galite lengvai išskalbti, tačiau tuomet turėtumėte atlikti keletą veiksmų. Užtrauktukai turi būti užsegti iki galo, o sagos atsegtos. Priešingu atveju užtrauktuko „šuniukai” būtinai užkabins ir suplėšys kokį nors daiktą, o sagos atsiklijuos.

  • Maudymosi kostiumėliai ir apatinis trikotažas

Nedaugelis žino, kodėl apatinių drabužių nereikėtų skalbti skalbimo mašinoje – ekspertai teigia, kad bet kokie apatiniai drabužiai greičiau praranda savo patrauklią išvaizdą ir audinio savybes, kai yra skalbiami automatiškai. Liemenėlių kaušeliai deformuojasi, jų užsegimai prilimpa prie kitų drabužių ir juos suplėšo, o kelnaitės išsitempia ir net pakeičia spalvą į blankesnę.

Dėl tos pačios priežasties negalima skalbti skalbimo mašinoje sgusiųjų ir vaikų kojinės – Tikėtina, kad jos įstrigs tarp rankogalių ir durų ir jūs negalėsite jų rasti. Jei tikrai nenorite skalbti šių daiktų rankomis, įdėkite juos į maišelį.

  • Pledai ir antklodės

Prieš skalbdami tokius namų apyvokos daiktus skalbimo mašinoje, atidžiai perskaitykite etiketėje pateiktą informaciją. Faktas tas, kad jei pledą ar antklodę galima skalbti tik cheminėje valykloje, o jūs įdėsite jį į skalbyklę, pasibaigus ciklui gausite susiraukšlėjusį ir standų daiktą – gražų minkštą pledą teks pirkti parduotuvėje.

Ne visi supranta, kodėl skalbimo mašinoje negalima skalbti sportbačių, būtent – bėgimo batelių su odiniais įdėklais. Tokia medžiaga gali pradėti pleiskanoti ir luptis, nes oda nepakenčia intensyvaus poveikio ir aukštos temperatūros.

Tačiau atsakydami į klausimą, ar jūsų sportbačius galima skalbti skalbimo mašinoje, galite nustatyti patys – jei jie nėra pagaminti iš odos ar vinilo, galite pabandyti juos įdėti į CMA.

Visi žino, kad megztų džemperių negalima skalbti skalbimo mašinoje, tačiau mažai kas atsižvelgia į tai, kad vilna, aksomas ir kašmyras taip pat neatlaikys automatinio skalbimo. Jie lengvai praranda pirminę išvaizdą, „sėda” ir net pasidengia pūkeliais, todėl tokius daiktus geriau valyti kokiu nors kitu būdu, o jei skalbimo mašina yra vienintelė galimybė, tuomet juos dėkite į maišelį.

  • Drabužiai su gyvūnų plaukais

Jei tokius daiktus leisite į skalbyklę, 100 % plaukų pateks ant kitų drabužių ir į kanalizacijos vamzdžius, todėl jie gali užsikimšti. Todėl patyrę šunų ir kačių mylėtojai rekomenduoja iš pradžių nuo drabužių plaukus pašalinti voleliu ir tik tada skalbti skalbimo mašinoje.

  • Daiktai su nėriniais

Nepamirškite, kad drabužių iš plonų medžiagų, ypač su nėriniais, negalima skalbti skalbimo mašinoje. Toks papuošalas neatlaiko intensyvaus skalbimo, gali nutrūkti arba deformuotis. Idealiausias variantas – drabužius su nėriniais skalbti rankomis šaltame vandenyje.

  • Ortopedinės pagalvės

Tokių pagalvių su atminties efektu, kurios įsimena pozą, niekada negalima skalbti skalbimo mašinoje. Mat šių pagalvių medžiaga yra poliuretano putos, kurios po intensyvaus skalbimo paprasčiausiai subyra į gabalus. Jei netyčia sutepėte pagalvę, galite ją išvalyti taškiniu būdu, tačiau siųsti į skalbimo mašiną – bloga mintis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla