Ką daryti, jei plastikinis langas neatsidaro vėdinimui arba sandariai neužsidaro – sužinokite medžiagoje Mes.
Kodėl plastikinio lango rankena nesisuka / depositphotos.com
Plastikinis langas arba balkono durys gali sugesti – nustoti atsidaryti arba užsidaryti taip, kaip numatyta gamintojo. Svarbiausia, ko tokiu atveju nederėtų daryti, – tai dėti pastangas ir traukti lango ar durų rankeną, kitaip paprasčiausiai sulaužysite mechanizmą.
Mes papasakos, ką daryti, jei plastikinis langas neužsidaro iki galo arba atsidaro ne taip, kaip turėtų.
Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip sureguliuoti langus žiemai.
Ką daryti, jei neatsidaro plastikinis langas – priežastys
Problemos neįmanoma išspręsti nesupratus jos priežasties, todėl prieš bandydami taisyti langą, turite išsiaiškinti, dėl ko mechanizmas sugedo.
Langas neatsidaro, bet rankena sukasi
Kartais pasitaiko, kad lango rankenėlę galima pasukti į bet kurią padėtį, tačiau šis veiksmas neduoda jokio rezultato – langas neatsidaro. Labiausiai tikėtina, kad priežastis yra sugedusi aparatūra. Yra dviejų tipų tokia problema:
- rankena sukasi, bet aparatūra nereaguoja – metalinį kaištį tvirtinantis mechanizmas yra sugedęs, tereikia nusipirkti ir sumontuoti naują rankeną;
- rankena yra tvarkinga, tačiau aparatūra nereaguoja – pavarų dėžė yra netvarkinga, šiuo atveju geriau kreiptis į specialistą.
Šiuo atveju nereikėtų imtis jokių kitų veiksmų, kitaip rizikuojate visiškai sugadinti mechanizmą.
Plastikinis langas neatsidaro, rankena nesisuka
Kita dažna sitija – kai rankena užstrigusi padėtyje „uždaryta”, jos negalima pasukti. Čia, deja, be meistro neapsieisite, nes, greičiausiai, jums sugedo mazgo tvirtinimo mechanizmas arba blokatorius. Norint suremontuoti langą, teks nuimti varčias, o tai padaryti patiems gana sudėtinga.
Plastikinis langas neatsidaro vėdinimui – varčios išsiklaipo
Įprastai langų varčios svyra dėl atsilaisvinusių vyrių. Tokiu atveju langas atsidarys, bet priglus prie rėmo, todėl girdėsime traškėjimą arba spragtelėjimą. Vyrius galima sureguliuoti, tačiau tai reikia daryti teisingai ir atsargiai.
Be meistro negalima apsieiti tik tuo atveju, jei yra gamyklinis plastikinių langų defektas ir vyriai po langais parinkti neteisingai – jiems sunku išlaikyti MPO masę. Šiuo atveju reikės arba keisti vyrius, arba dvigubą langą.
Ką daryti, jei plastikiniai langai neužsidaro – priežastys
Plastikiniai langai gali ne tik neatsidaryti, bet ir neužsidaryti, kai to reikia. Tokio iš pažiūros bejausmio plastiko ir stiklo gabalo paslėpto protesto priežastys gali būti kelios.
Plastikinis langas neužsidaro iki galo – užstrigęs blokatorius
Blokatorius – tai spyruoklinis mechanizmas, esantis vidiniame aktyviosios varčios gale. Jam užsikirtus, langas neužsidarys, tačiau net ir šią problemą galima išspręsti, atsižvelgiant į užsikirtimo ypatumus:
- netiksliai uždarytas langas – uždarydami langą paspauskite blokatorių ir pasukite rankeną;
- užraktas netelpa į porinę dalį – sureguliuokite vyrius;
- atsilaisvino užrakto detalė – švelniai paspauskite plokštelę lango išorėje;
- sulūžo užrakto spyruoklė – pakeiskite stiklo paketą.
Jei plastikinis langas neužsidaro su ventiliacija ir jis užsitrenkia šiuo režimu, gali būti užsitrenkusios „žirklės”. Reikės pašalinti visas šiukšles iš probleminės vietos ir sutepti mechanizmą – tada langas užsidarys tinkamai.
Plastikinio lango žirklės neužsidaro – užstrigo dviejose padėtyse
Naudojant varstomų langų modelį, tokia sitija pasitaiko – lango rėmas vienu metu „užstringa” dviejose padėtyse. Taip atsitinka, pavyzdžiui, dėl to, kad skubate – galite jį atidaryti vėdinimui ir visiškai. Atrodo, kad varčia laikosi ant vieno vyrio ir gali nuplėšti, tačiau taip nėra – ją tvirtai laiko „žirklės”.
Norėdami išspręsti šią problemą, atlikite keletą paprastų veiksmų:
- prispauskite viršutinę varčios dalį prie rėmo;
- paspauskite fiksatorių rankenos pusėje;
- laikydami užraktą, sukite rankeną į viršų iki galo;
- kai ją pasuksite, nuspauskite varčią iki galo žemyn;
- pasukite rankeną į horizontalią padėtį ir uždarykite langą.
Norėdami išvengti panašių sitijų ateityje, stenkitės atidžiai atidarinėti ir uždarinėti langus ir patys jų neremontuoti. Esant rimtiems gedimams, kreipkitės į meistrą, kad MGO nesugestų visam laikui.