Mes sužinojo, ar indaplovė padeda sutaupyti pinigų, kaip tinkamai plauti indus joje ir ar prieš pakraunant indus būtina juos išplauti.
Ar reikia išplauti indus prieš dedant juos į indaplovę / nuotr. depositphotos.com
Dėl Rusijos okupantų išpuolių prieš šalies energetikos infrastruktūrą mūsų piliečiai susidūrė su elektros energijos tiekimo pertrūkiais ir vandens trūkumu. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino šalies gyventojus taupyti.
Atsižvelgiant į tai, daugeliui mūsų tenka užduotis viską tvarkyti maksimaliai taupant laiką, elektros energiją ir kitus išteklius. Ne paslaptis, kad indų plovimas tekančiame vandenyje yra didelis vandens ir asmeninio laiko švaistymas, ir vargu ar kam kyla noras juos plauti. Šiuo atveju gali padėti indaplovė. Šiuolaikinės mašinos ne tik leidžia vienu metu išplauti daug indų, bet ir labai taupiai naudoja elektros energiją ir vandenį.
Mes sužinojo, ar indaplovė padeda sutaupyti pinigų, kaip tinkamai plauti indus joje ir ar prieš pakraunant indus būtina juos išplauti.
Kokių indų negalima dėti į indaplovę
Daugelis žmonių mano, kad į indaplovę galima dėti viską, tačiau tai netiesa. Yra indų, kuriuos galima plauti tik rankomis, o kai kuriuos reikėtų išmesti.
Indaplovėje plauti negalima:
- sutrūkinėję arba suklijuoti indai;
- plastikiniai indai;
- bet kokius karščiui nepatvarius indus, įskaitant pagamintus iš paprasto stiklo;
- daiktus, pagamintus iš alavo, vario, plieno ir bet kokių medžiagų, kurias gali paveikti rūdys ir korozija.
Kaip teisingai sudėti indus į indaplovę
Kad indų plovimas būtų kuo efektyvesnis ir taupiau naudotųsi ištekliais, visus indus į indaplovę reikia sudėti teisingai.
Pagrindinės taisyklės:
- Visi indai turi būti padėti ant apatinės lentynos veidu į centrą.
- Didesnio skersmens indai turi būti dedami arčiau krašto.
- Visus didelius indus, pavyzdžiui, puodus ir keptuves, į apatinį indaplovės padėklą reikia dėti apverstus aukštyn kojomis.
- Rankenos neturi trukdyti.
- Nuimamus elementus reikia nuimti ir plauti atskirai.
Ar reikia išplauti indus prieš dedant juos į indaplovę?
Daugelis indaplovių savininkų yra klausę: „Kaip paruošti indus į indaplovę?”.
Amerikiečių ekspertai įsitikinę, kad indus skalauti prieš dedant juos į indaplovę yra gera idėja. NE. Be to, manoma, kad tai gali pakenkti pačiai technikai!
Pažymima, kad prietaisas turi jutiklius, kurie nustato skalbimo proceso trukmę ir intensyvumą. Jei indus iš anksto išplausite ir tik tada įdėsite į indaplovę, jutikliai paprasčiausiai negalės tinkamai veikti. Beje, taip pat sutaupysite vandens, o tai reiškia, kad sąskaita už komunalines paslaugas bus šiek tiek mažesnė.
Kyla klausimas: „Ar galima į indaplovę krauti indus su maisto likučiais?”. Jei norite prailginti filtrų ir pačios indaplovės tarnavimo laiką ir gauti švarius indus, vis dėlto geriau prieš tai iš indų pašalinti maisto likučius.
Kodėl indai indaplovėje lieka šlapi
Jei indai indaplovėje išdėstyti teisingai, plovimo proceso metu nuo indų nubėgs vanduo, o jam pasibaigus jie liks šlapi.
Todėl patartina atidaryti indaplovę ir palikti ją 15-20 minučių, kad garai ir drėgmė išgaruotų. Tada indus galima išimti iš prietaiso.
Jei indai buvo neteisingai sudėti arba neteisingai pasirinktas skalavimo ciklas, indus reikės papildomai nuvalyti.
Ar indaplovę reikia nuvalyti
Indai sutvarkyti, o kaip su pačia indaplove? Viskas gana paprasta. Šiuolaikiniai prietaisai turi savaiminio išsivalymo režimą, kad būtų švarūs.
Kartu verta prisiminti, kad po kiekvieno plovimo ciklo rekomenduojama nuvalyti indaplovės vidinę kamerą. Tai neleis kauptis nešvarumams ir leis rečiau naudoti savaiminio valymo režimą.
Ar apsimoka plauti indus indaplovėje?
Ilgą laiką buvo manoma, kad indus plauti rankomis yra ekonomiškiau, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje viskas pasikeitė. Mokslininkų teigimu, 34 indams rankomis išplauti reikia apie 43 litrų vandens, jei plaunant muilu buvo uždarytas čiaupas. Jei turite skaitiklį, kubinis metras šalto vandens kainuos 14,74 grivinos už kubinį metrą, t. y. beveik 634 grivinas.
Tuo pačiu metu pilnai modernios indaplovės įkrovai prireiks apie 10 litrų vandens, priklausomai nuo gamintojo, o tai yra 147 grivinos
Žinoma, indaplovė taip pat naudoja elektros energiją. Tiesa, vidutiniškai 1 kilovatvalandę per valandą arba dar mažiau. Jei sunaudojama mažiau nei 250 kWh, tarifas yra 1,44 grivinos. Atsižvelgiant į tai, kad standartinis indaplovės ciklas, iki 3 valandų, tada skalbimas kainuos 4,32 grivinos. Taigi, už pilną indaplovės įkrovą teks sumokėti beveik 151 griviną.