Kaip namų sąlygomis išvalyti nutekamąjį vamzdį: geriausi patarimai, kaip pašalinti kriauklės užsikimšimus

Kaip išvalyti kriauklę improvizuotomis priemonėmis namuose, nekviečiant santechniko – skaitykite Mes.

Galite pašalinti kriauklės užsikimšimą plunžeriu / nuotrauka depositphotos.com

Nutekamojo vamzdžio valymas – procedūra, su kuria kartkartėmis susiduria kiekvienas namų savininkas, kai užsikemša virtuvės ar vonios kambario kriauklė. Patarimus ir rekomendacijas, kaip pašalinti užsikimšusį nutekamąjį vamzdį, skaitykite šioje medžiagoje.

Kaip išvalyti kriauklės nutekamąjį vamzdį

Kai užsikemša kriauklės nutekamasis vamzdis, kyla daug nepatogumų, todėl šią problemą reikia spręsti greitai, nelaukiant, kol atvyks santechnikas. Norėdami pašalinti užsikimšusį nutekamąjį vamzdį kriauklėje improvizuotomis priemonėmis, galite naudoti kelis metodus.

Išvalykite kriauklės sifoną chemiškai. Technikos prekių parduotuvėse galite įsigyti specialių priemonių: rūgščių, šarmų, miltelių, gelių ir skysčių. Norint pašalinti užsikimšimą, jie apie pusvalandį pilami į kriauklę ir po to išplaunami dideliu kiekiu karšto vandens.

Išvalyti nutekamąjį vamzdį naminėmis priemonėmis taip pat yra mechaniniai metodai. Paprastiems užsikimšimams pašalinti galite naudoti plunžerį – jo yra beveik kiekvienuose namuose. Norint išspręsti užsistovėjusio skysčio problemą, kriauklę reikia trečdaliu pripildyti karšto vandens ir pradėti aktyviai dirbti plunžeriu, taip sukuriant reikiamą slėgį. Norint pašalinti gilų užsikimšimą, šeimininkui prireiks santechninio kabelio. Jis yra kelių metrų ilgio: vienoje jo pusėje yra rankena, o kitoje – lydekos formos antgalis, kuriuo reikėtų pramušti susidariusį kriauklės kamštį.

Taip pat yra daug liaudies būdų naminės priemonės kanalizacijai išvalyti. Yra keletas pasiteisinusių gerų būdų, kaip susidoroti su užsikimšusiomis kriauklėmis:

  • Norėdami išvalyti užsikimšusius vamzdžius, į juos galite pilti verdančio vandens – bus pašalinti lengvi riebalų kamščiai.
  • Dažnai kanalizacijai valyti naudokite stiprų druskos tirpalą, kurį reikia supilti į kriauklę, o tada dirbti tuo pačiu plunžeriu.
  • Išvalyti kriauklę vonios kambaryje veiksmingai padeda kaustinė soda. Jos reikia įpilti į stovą nedidelį kiekį, įpilti verdančio vandens ir palikti ketvirtį valandos, o tada vėl nuplauti dideliu kiekiu vandens.
  • Taip pat galite išvalyti užsikimšusį stovą naudodami valgomąją sodą ir actą. Į pamirštą nutekamąjį vamzdį reikia įpilti kelis šaukštus valgomosios sodos, įpilti šiek tiek verdančio vandens, o tada tirpalą užpilti stikline acto. Kai įvyks cheminė reakcija (nebus girdėti šnypštimo ir nustos kilti burbuliukai), stovą reikia „paleisti” karštu vandeniu.

Kriauklės lataką reikėtų reguliariai skalauti verdančiu vandeniu / nuotr. depositphotos.comKriauklės nutekamąjį vamzdį reikėtų reguliariai skalauti verdančiu vandeniu / nuotr. depositphotos.com

Kaip išvengti problemų dėl užsikimšimo kriauklėje

Svarbu suvokti ir prisiminti, kad geriausias būdas išvengti būtinybės valyti užsikimšusį stovą – neleisti užsikimšti nutekamajam vamzdžiui. Štai kodėl į kriauklę nereikėtų pilti aliejaus ir riebalų, taip pat į ją negalima mesti maisto likučių, plaukų ir kitų atliekų. Būtina kas savaitę profilaktiškai praplauti vamzdžius verdančiu vandeniu, o kriauklių kanalizacijoje įrengti specialius apsauginius tinklelius.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla