Kaip dažnai laistyti gėles karštyje, kada ir kokiu vandeniu, kad jos ištvertų +30 °C už lango.
Kaip dažnai laistyti kambarines gėles per karščius / depositphotos.com
Per karščius kambarinėms gėlėms reikia dvigubai daugiau dėmesio. Jiems taip pat labai karšta, jie išgarina daugiau drėgmės, todėl ir gerti norisi daugiau. Be to, tiek kaktusai, tiek sukulentai, įskaitant. Kaip laistyti kambarines gėles, jei termometro stulpelis viršija +30 °C, kada tai geriau daryti ir kokiu vandeniu – papasakokite medžiagoje.
Kodėl negalima laistyti augalų per karščius
Augalus reikia laistyti, kai oras karštas, bet niekada ne dieną, kai karštis didžiausias. Tuo metu vanduo išgaruoja dar nepasiekęs šaknų, o dirvos paviršius išdžiūsta ir susidaro plutelė su įtrūkimais, pro kuriuos pasišalina visa drėgmė.
Kaip tinkamai laistyti kambarines gėles per karščius – 3 pagrindinės taisyklės
Šios taisyklės yra universalios visoms kambarinėms gėlėms.
- Laistykite tik ryte arba vakare
Laistyti per karščius reikėtų arba anksti – kai dar nėra kaitrios saulės spindulių – arba vakare, apie 17-18 val. Galite laistyti pakaitomis ryte ir vakare.
- Laistykite tik grūdintu vandeniu
Vandeniui reikia leisti bent parą pastovėti. Niekada nelaistykite šaltu vandentiekio vandeniu – tai gali sukelti didelį stresą, stabdyti augalų vystymąsi ir net juos pražudyti.
- Po laistymo dirvą išpurenkite
Po kiekvieno laistymo dirvą išpurenkite, kad joje atsirastų deguonies ir paviršiuje nesusidarytų įtrūkimų, pro kuriuos pasišalintų drėgmė.
Jei įmanoma, vazonus su gėlėmis išneškite į balkoną – taip augalai turės natūralų dienos ir nakties temperatūrų skirtumą. Ant palangės esančius augalus reikėtų apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, pavyzdžiui, užtamsinti langą. Taip pat pasistenkite sumažinti kambario temperatūrą, pavyzdžiui, vėdinkite, įjunkite oro kondicionierių, naudokite ventiliatorių.
Svarbu: Nepersodinkite augalų per karščius – jie gali žūti.
Kaip dažnai laistyti kambarines gėles per karščius
Periodiškai tikrinkite dirvožemio drėgnumą ir, jei reikia, laistykite – maždaug 2-3 kartus per savaitę. Nepamirškite, kad kai kurie augalai mėgsta daugiau vandens, kiti – mažiau. Gėles galite purkšti dažniau, net kasdien, bet tik anksti ryte arba vakare, kai saulė mažiausiai aktyvi.
Svarbu: Nepurkškite augalų, kai jie žydi – pumpurai gali susisukti ir nukristi.
Kad nedarytumėte klaidų laistydami, pateikiame puikią gudrybę: augalus galite pasodinti į vazonus su drenažo skylutėmis ir lovelius ir į juos pilti vandenį. Gėlės gers tiek, kiek joms reikia, o vandens perteklius liks padėkle.
Anksčiau pasakojome, ką daryti, jei kambarinių augalų lapai pagelsta – kaip juos išsaugoti.