Kaip greitai ir visam laikui pašalinti nemalonų kvapą iš kriauklės – sužinokite medžiagoje Mes.
Kaip pašalinti nemalonų kvapą iš virtuvės kriauklės / depositphotos.com
Reguliariai naudojantis virtuvės kriaukle ir, atrodytų, palaikant švarą, vis tiek gali atsirasti nemalonus kvapas iš kriauklės. Tai gadina ne tik nuotaiką, bet ir bendrą buvimo patalpoje įspūdį, todėl problemą reikia spręsti nedelsiant. Mes papasakos, kaip tai galima padaryti.
Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip improvizuotomis priemonėmis pašalinti kalkes iš čiaupo.
Kodėl iš virtuvės kriauklės sklinda nemalonus nuotekų kvapas – priežastys
Prieš pradėdami kovoti su nepageidaujamu kvapu iš kriauklės kanalizacijos, turite suprasti, kodėl jis apskritai gali atsirasti. Šį reiškinį lemia kelios priežastys:
- sifono užsikimšimas – maisto likučiai, šiukšlės ir kitos atliekos kaupiasi ant vamzdžių sienelių arba sifono ir užsikemša;
- netaisyklingas kriauklės naudojimas – jei kriaukle naudojatės retai, nėra vandens gaudyklės, kuri nuplautų visus kvapus;
- nesandarus – kriauklė „gurguliuoja”, jei kaimynai įrengė kamščius;
- gofravimas – naudojant kriauklę, vamzdis gali išsitempti arba susilenkti.
Kita priežastimi ekspertai vadina neteisingą sifono įrengimą – šiuo atveju problema dramatiškai išsprendžiama visiškai permontuojant šį konstrukcijos elementą.
Kaip pašalinti nemalonų kvapą iš kriauklės – liaudiški metodai
Pirmiausia reikia stebėti kriauklės veikimą – tai būtina norint nustatyti apytikslį problemos mastą. Jei skystis iš kriauklės nuteka normaliai, bet kvapas vis tiek išlieka, pabandykite kriauklę išplauti karštu vandeniu su valgomąja soda. Tai nepadeda – patikrinkite sifono sandarumą, gofrus ir visus kitus elementus. Jei kur nors yra nuotėkis, probleminę vietą galite apdoroti hermetiku.
Jei pažeidimų nėra, bet kriauklė vis tiek skleidžia nemalonų kvapą, rekomenduojame griebtis „močiutės” metodų:
- į kriauklę įberkite 1 puodelį druskos, užpilkite 300 ml verdančio vandens, palikite 3 valandoms, tada įjunkite karštą vandenį ir palaukite 5 minutes;
- druską ir sodą sumaišykite lygiomis dalimis, supilkite į slyvą, po pusvalandžio užpilkite verdančiu vandeniu;
- 2 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos supilkite į nutekamąjį vamzdį, įpilkite 1 puodelį acto ir užkimškite skylę skudurėliu, po 10 minučių kriauklę nuplaukite verdančiu vandeniu;
- 1 paketėlį citrinų rūgšties supilkite į nutekamąjį vamzdį, užpilkite 100 ml karšto vandens.
Molį ar kitas panašias chemines medžiagas taip pat galima naudoti norint išvalyti užsikimšusias kriaukles ir pašalinti nemalonų kvapą.
Papildoma priemonė yra. Speciali virvė, skirta vandentiekiui valyti. Net ir po manipuliacijų su druska, soda ar actu toks prietaisas nebus nereikalingas. Jums reikės:
- pašalinti gofrą;
- įkiškite kabelį į skylę ir pastumkite jį iki didžiausio gylio;
- laikykite gaubtą ir pasukite kabelio rankeną;
- taip darykite tol, kol susidursite su kliūtimi – ją galima sugauti ir ištraukti arba sulaužyti.
Kad tokius veiksmus atliktumėte kuo rečiau arba apskritai nesusidurtumėte su užsikimšimu kriauklėje, visada naudokite specialų virtuvės kriauklės sietelį. Po kiekvieno plovimo plaukite kriauklę karštu vandeniu ir periodiškai profilaktiškai valykite ją sodos ir acto tirpalu.