Kiekvienas yra susidūręs su tuo, kad vanduo vonioje nenuteka. Tai labai nemaloni, bet išsprendžiama problema. Svarbiausia nustatyti, kas ją sukėlė.
Blogai bėgantis vanduo vonioje – priežastys ir problemos sprendimo būdai / nuotr. depositphotos.com
Individi vonia, ko gero, buvo vienas geriausių žmonijos išradimų. Juk taip malonu nusiprausti po karštu dušu arba panirti į karštą vandenį. Juk prausimasis jau seniai atlieka ne tik higieninę, bet ir atpalaiduojamąją ar net meditacinę funkciją. Tačiau labai nemalonu, kai vanduo neišeina iš vonios.
Mes sužinojo, ką daryti, jei vanduo vonioje neišsiplauna.
Kodėl vanduo vonioje gerai nenusileidžia
Ši problema pažįstama absoliučiai visiems – tiek gyvenantiems privačiame name, tiek daugiaaukščių namų gyventojams. Yra kelios priežastys, kodėl vanduo vonioje nenusileidžia:
- Operaciniai užsikimšimai. Tokio pobūdžio nepatogumų gali kilti dėl nepakankamos užsikimšimo prevencijos. Priežastis paprasta – vandens kokybė. Druskų buvimas vandentiekio vandenyje sumažina vamzdžių pralaidumą. Jų sienelės storėja dėl susidariusių nuosėdų.
- Mechaniniai užsikimšimai. Dažnai ši problema kyla dėl to, kad kanalizacija užsikemša muilo likučiais, plaukais, gyvūnų plaukais ir kitais dalykais, kurie gali užkimšti vamzdį.
- Žmogaus sukelti užsikimšimai. Jie paprastai atsiranda dėl statybos taisyklių pažeidimų įrengiant vonios ar kanalizacijos vamzdžius.
Jei su pirmuoju ir antruoju atvejais galite pabandyti susidoroti savarankiškai, tai nustatant trečiojo tipo užsikimšimą geriau kreiptis į specialistą.
Ką daryti, jei iš vonios neišteka vanduo
Problemos sprendimas kyla iš jos atsiradimo priežasties. Taigi, jei užsikimšimas yra eksploatacinis arba mechaninis, paprastai naudojamos specialios vamzdžių valymo priemonės arba buitinė chemija, pavyzdžiui, gerai žinomas „Mole”.
Jei po „Mole” vanduo vonios kambaryje nenubėga, tuomet šiai problemai spręsti galite naudoti specialų kabelį, kuris mechaniškai pašalina užsikimšimą.
Kaip tinkamai pašalinti kanalizacijos užsikimšimą kabeliu:
- Atsargiai įkiškite lyno galą į vamzdžio angą ir jį išvyniokite.
- Leiskite virvę žemyn vamzdžiu, kol pajusite, kad ji sustoja.
- Pabandykite išstumti vamzdžio turinį.
- Jei neišeina, galite pabandyti išvynioti tai, kas užkimšo kanalizaciją. Norėdami tai padaryti, atlikite sukamuosius judesius kabeliu.
- Pašalinę visus nešvarumus, praplaukite vamzdį buitinės chemijos priemonėmis ir vandeniu.
Tai gana daug darbo reikalaujantis procesas, todėl geriau kreiptis į specialistą, kuris tikrai viską atliks teisingai ir sitija nepablogės.
Pasitaiko atvejų, kai vanduo vonios kambaryje nepraeina – nėra jokio užsikimšimo. Tuomet kaltas gali būti nepakankamas vamzdžių nuolydis arba problemos su vonios ir stovo dokuravimu, t. y. jų aukščiu. Šiuo atveju reikalinga profesionali pagalba.
Kaip pagerinti vonios kambario drenažą
Vonios kambario drenažą galima pagerinti keliais būdais. Pavyzdžiui, galite pakeisti sifoną į tokį, kurio posūkiai būtų sklandesni.
Arba galite pabandyti padidinti nutekėjimo aukštį santechnikasir arba nuleiskite stovo įvadą.
Tinkamą sprendimą pasiūlys tik santechnikas, todėl neturėtumėte problemos spręsti savarankiškai. Neapgalvotas sprendimas gali tik dar labiau pabloginti problemą.
Kaip anksčiau pranešė Mes, ką daryti, jei nuleidus vandenį prakiūra klozetas.