Pasakojame, kokia tvarka turėtumėte plauti plaukus ir kaip dažnai tai daryti.
Daugelis merginų neteisingai plauna plaukus / depositphotos.com
Gausios garbanos, kurios išsivynioja vėjyje, kaip reklamoje – tai kiekvienos merginos svajonė. Moterys plaukų priežiūrai išleidžia labai daug pinigų ir laiko, tačiau tik nedaugelis jų žino, kaip teisingai plauti plaukus ar galvos odą ir taip sutaupyti pusę biudžeto.
Kaip teisingai plauti plaukus, kad plaukai nesiriebaluotų – periodiškumas
Verta prisiminti, kad plaukus reikia plauti nedelsiant, vos tik pastebėjus riebalinį blizgesį ar kur nors „prikritusias” dulkes. Nuomonės, kad galva greičiau susitepa, jei plaunate ją dažnai, trichologai nepatvirtina, bet ir nepaneigia. Jei matote, kad kitą rytą po plovimo jūsų šukuosenos jau purvinos, greičiausiai jums netinka šampūnas.
Plaukai greitai riebaluojasi dėl kelių veiksnių:
- amžius – jauni žmonės dažniau patiria greitą galvos odos užterštumą nei vyresnio amžiaus žmonės;
- tautybė – tautybė, kaip bebūtų keista, taip pat turi įtakos riebalinių liaukų veiklai;
- garbanų ilgis – trumpi plaukai greičiau susitepa nei ilgi ar garbanoti;
- plaukų ir galvos odos tipas – Turintieji sauso tipo plaukus gali plauti juos rečiau nei tie, kurių oda ir garbanos riebios.
Beje, jei turite įprotį nuolat liesti plaukus rankomisYpač per karščius būkite pasirengę dažnai plauti plaukus – nešvarumus ir prakaitą nuo nešvarių pirštų perduosite ant plaukų.
Kaip tinkamai plauti plaukus – veiksmų seka
Kad plaukai būtų tobulai švarūs iš pirmo karto, vadovaukitės instrukcijomis:
- Šukuokite sausus plaukus;
- ant delnų užtepkite šampūno (jo kiekis turėtų būti lygus 5 kapeikų monetos skersmeniui);
- praskieskite produktą vandeniu ir išplaukite rankomis;
- tepkite ant plaukų šaknų ir galvos odos;
- masažuokite pirštų galiukais įtrindami šampūną;
- gautomis putomis nuplaukite plaukus;
- nuplaukite šampūną šiltu vandeniu ir pakartokite procedūrą.
Stilistai rekomenduoja plaunant plaukus naudoti balzamą arba kondicionierių, kaip nurodyta ant pakuotės. Po jo plaukus skalaukite tol, kol vanduo bus skaidrus ir be jokių muilo žymių. Pabaigoje garbanas geriau dar kartą perskalauti vėsiu vandeniu, kad užsidarytų žvyneliai.
Kaip tinkamai plauti plaukus – aukštyn kojomis ar ne?
Daugelis merginų, norėdamos greitai išsiplauti plaukus, stovėdamos duše palenkia galvą žemyn, o dar geriau – pakimba virš vonios ir plauna galvą po čiaupu. Taip elgtis negalima, nes naudojant šį metodą šampūnas patenka ant šaknų ir pačių plaukų netinkamu kampu. Dėl to pernelyg atsiveria žvyneliai, o rezultatas – garbanos tampa trapesnės, suskilinėja ir nuobodžiauja.
Taigi, jei abejojate, ar plaukus plauti aukštyn kojomis, ar ne, geriau plaukus plauti sėdint po dušu. Taip tikrai nepakenksite savo plaukams.
Kaip teisingai plauti plaukus, kad išvengtumėte pleiskanų ir plaukų lūžinėjimo
Pleiskanos gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tačiau kartais dėl to kalta netinkama galvos odos plovimo technika. Pavyzdžiui, išmuilinate šaknis, nepakankamai gerai nuskalaujate šampūną, tada jis kaupiasi dermoje, sukeldamas alerginę reakciją ir pleiskanas. Antroji priežastis – temperatūros režimo nesilaikymas. Optimalus variantas yra 40-45 laipsniai. Jei galva bus per karšta, riebalinės liaukos pradės aktyviai veikti, o jei per šalta – šampūnas „dirbs” neefektyviai ir greičiausiai negalėsite normaliai išsiplauti.
Suskilinėję plaukai yra daugelio merginų problema, kuri gali kilti dėl įvairių priežasčių. Tačiau tavo galioje yra pašalinti bent vieną – nustok plaukus plauti šampūnu per visą jų ilgį ir aktyviai trinti sruogas plaudama galvą. Tai darydamos traumuojate savo sruogas, ir net brangiausios priežiūros priemonės bus bejėgės prieš barbarišką galvos plovimo techniką.
Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip greitai ir be problemų užsiauginti plaukus.