Kodėl spintoje tvyro pelėsių kvapas: pagrindinės priežastys ir problemos sprendimo būdai

Šie paprasti, bet veiksmingi metodai padės jums atsikratyti ir drėgmės, ir pelėsių kvapo, todėl pagerės bendra spintos būklė.

Papasakosime, kodėl spintoje atsiranda užsistovėjęs kvapas ir kaip jį pašalinti / koliažas Mes, nuotr. depositphotos.com

Artėja šalti orai, todėl daugelis žmonių suskubo apsirūpinti šiltais daiktais. Tikrai pastebėjote pelėsių kvapą spintoje su drabužiais ir jau galvojate viską iš naujo išskalbti.

Deja, be to nepavyks apsieiti, tačiau, kad taip nenutiktų ateityje, Mes papasakos, kodėl spintoje atsiranda nemalonus kvapas, kaip jo atsikratyti ir užkirsti kelią nemalonaus kvapo atsiradimui ateityje.

Kodėl spintoje su drabužiais atsiranda kvapas

Yra kelios priežastys, kodėl jūsų spintoje atsiranda senatvės kvapas. Pagrindinė iš jų yra prasta ventiliacija. Dėl nepakankamos oro cirkuliacijos drabužiai pradeda blogai kvepėti, o šis kvapas persiduoda ne tik tiems daiktams, kurių laikinai nenaudojate, bet ir visai spintai.

Pakalbėkime apie dažniausiai pasitaikančias priežastis, kodėl jūsų spintoje atsiranda pelėsių kvapas:

  • Didelė drėgmė. Šis veiksnys skatina ne tik senatvės kvapo susidarymą ant drabužių, bet ir pelėsio bei grybelio atsiradimą pačioje spintoje.
  • Dulkės ir vabzdžiai. Dulkių ir, pavyzdžiui, kandžių buvimas visuomet palieka pėdsaką daiktų kvapui.
  • Seni daiktai. Daugelis iš mūsų savo spintoje turime daiktų, kuriuos gėda išmesti. Jie jau daug metų guli lentynoje ir laukia savo geriausio laiko, kuris tikriausiai niekada neateis. Šie daiktai taip pat gali būti pelėsių kvapo šaltinis.
  • Priežiūros trūkumas. Net jei drabužius atidedate į šalį, kol ateis tinkamas sezonas, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Pasistenkite juos peržvelgti kas kelias savaites, kad išvengtumėte audinio susiraukšlėjimo ir nemalonių kvapų susidarymo.

Beje, ant lentynų kartu su daiktais galite padėti kvapiųjų paketėlių ir tablečių nuo kandžių. Tai taip pat padės pagerinti sitiją.

Kaip pašalinti nemalonų kvapą spintoje – išbandyti metodai

Prieš pradedant nagrinėti, kaip pašalinti nemalonų kvapą drabužių spintoje, svarbu paminėti reguliaraus valymo svarbą. Nepamirškite nuvalyti spintos viduje esančių paviršių (tiek lentynų, tiek sienų), kad pašalintumėte dulkes ir nešvarumus.

Dabar išsamiau panagrinėkime, kaip pašalinti drabužių spintos kvapą. Pirma, nepamirškite vėdinti. Užtenka kasdien 20-30 minučių atidaryti spintą ir pastebėsite, kad sitija pagerėjo. Be to, tai yra veikiantis metodas, kaip pašalinti drėgmės kvapą spintoje.

Antra, kovoje su drėgme jums padės įvairios drėgmę sugeriančios priemonės. Tai gali būti silikagelis, kurio galima įsigyti ūkinių prekių parduotuvėse, arba ryžių skepetaitė, jei norite ekologiškesnės alternatyvos.

Su drėgme jau susidorojome, tačiau ką galima naudoti norint pašalinti pelėsio kvapą spintoje? Jei matomas grybelio užkratas, užkrėstas vietas reikia apdoroti acto tirpalu (sumaišytu su vandeniu 1:1) arba sodos tirpalu (2 valgomuosius šaukštus sodos ištirpinkite 1 litre vandens). Jei toks švelnus metodas neįveikia pelėsio, kreipkitės į galingesnes parduotuvines priemones. Nepamirškite visiškai išdžiovinti spintos palikdami kelias dienas atidarytas dureles arba naudodami oro sausintuvą.

Tačiau neturėtumėte ties tuo sustoti. Naudokite antiseptines ir priešgrybelines priemones, kurios padės užkirsti kelią naujo pelėsio atsiradimui.

Tačiau jei lentynos labai pažeistos grybelio, patariame apsvarstyti galimybę pakeisti spintelę.

Kaip pašalinti spintos kvapą – natūralios priemonės

Kovoti su pelėsių kvapais gali padėti levandos, medžio anglis arba geriamoji soda – jos gali neutralizuoti kvapus. Taip pat galite įsigyti kvapiųjų medžiagų.

Dabar jau žinote, kaip pašalinti nemalonius kvapus savo spintoje. Šie paprasti, bet veiksmingi metodai padės jums atsikratyti ir drėgmės, ir pelėsio kvapų, o tai pagerins bendrą jūsų spintos būklę.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla