Kodėl dulkių siurblys nesiurbia šiukšlių ir kaip patiems išspręsti sitiją – sužinokite medžiagoje Mes.
Hoover prarado galią ir netraukia dulkių / depositphotos.com
Hoover – prietaisas, be kurio neįmanoma įsivaizduoti kokybiško valymo. Šluota nėra sėkmingas pakaitalas, nes nesugeba taip kruopščiai surinkti visų dulkių ir šiukšlių. Mes papasakos, kodėl dulkių siurblys praranda siurbimo galią ir ką daryti, jei jis nustoja rinkti dulkes.
Anksčiau kalbėjome apie tai, ką daryti, jei dulkių siurblys smirda.
Siurblys veikia, bet nesiurbia – gedimo priežastys
Hoover remonto specialistai teigia, kad yra tik 5 priežastys, dėl kurių dažniausiai įrangos savininkai susiduria su dulkių siurblio dulkių nesiurbimu. Daugeliu atvejų sitiją galite išspręsti patys – be meistro pagalbos.
Užsikimšęs maišelis (dulkių siurblys)
Viena iš dažniausių traukos trūkumo priežasčių – visiškai užsikimšęs surinkimo maišelis. „Pilnas” yra 2,3 viso maišo tūrio. Jei paliksite šią sitiją be priežiūros, dulkių siurblys vis blogiau ir blogiau siurbs dulkes, o vėliau perkais ir suges. Esant tokiai sitijai, turite:
- Pakeisti dulkių maišelį nauju (jei turite vienkartinį);
- išvalykite daugkartinį maišelį (išvalykite iš jo šiukšles, nuplaukite po tekančiu vandeniu ir išdžiovinkite).
Šiuolaikiniuose dulkių siurbliuose esantys dulkių maišeliai nėra itin patvarūs – jų užtenka 3-4 plovimams, o kiekvieną kitą kartą valymo kokybė pastebimai prastėja. Ideali išeitis iš šios sitijos – įsigyti naujus dulkių maišelius, tinkamus jūsų dulkių siurblio modeliui.
Užsikimšęs filtras
Kai kuriuose dulkių siurbliuose vietoj maišelių arba kartu su jais naudojami specialūs HEPA filtrai. Jie išlaiko savo funkciją iki 45-55 valandų aktyvaus naudojimo, po to užsikemša. Paprastus reikėtų išmesti, o plastikinius galima išplauti ir įdėti atgal. Svarbu atsižvelgti į tai, kad po kiekvieno atnaujinimo įsiurbimo funkcija pablogėja, todėl geriau namuose turėti keletą atsarginių filtrų.
Mechaniniai dulkių siurblio pažeidimai
Jei pastebėjote, kad prietaisas blogai atlieka savo tiesioginę funkciją, apžiūrėkite, ar nėra įtrūkimų, įlenkimų ant korpuso arba sulūžusių antgalių. Radę lūžį, nedelsdami jį pakeiskite, nes net išoriniai prietaiso pažeidimai turi įtakos jo veikimui.
Užsikimšusi žarna, vamzdelis arba šepetėliai
Šios dalys taip pat kartais gali sugesti – žarna gali būti trūkusi arba nepakankamai tvirtai pritvirtinta. Užsikimšusį šepetėlį reikia išvalyti rankomis arba, jei jis yra volelio formos, tik pakeisti nauju. Tas pats pasakytina ir apie vamzdį – kai kuriuose dulkių siurbliuose yra traukos kontrolės funkcija (mygtukas yra ant rankenos). Norėdami nustatyti visišką dulkių siurblio galingumą, palikite mygtuką uždarytoje padėtyje.
Nutrūkęs variklis arba laidas
Siurblys, kuris darbo metu įkaista, yra sugedęs. Siurbdamas dulkes jis turi išlikti vėsus, kitaip variklis tinkamai neveikia, o tai rodo, kad jis sugedęs. Be to, viduje esančio laido, kuris valant dažnai trinasi į buto sieneles, kontaktai gali nutrūkti. Tai vienintelė sitija, kai esate bejėgiai – būtina kreiptis į meistrą.