Kodėl iš tiesų reikia sijoti miltus: ne tik tam, kad išvalytumėte

Kodėl kepdami miltus turėtumėte juos persijoti ir kas nutiks, jei to nepadarysite.

Ar būtina sijoti miltus tešlai / koliažas Mes, nuotr. depositphotos.com, pixabay.com

Ar būtina sijoti miltus tešlai? Bet kuris kepėjas ar konditeris jums pasakys – taip. Tačiau praktikoje namų šeimininkės šį veiksmą dažnai praleidžia – sako, kad miltai iš parduotuvės yra švarūs, todėl nėra prasmės. Tačiau prasmė vis dėlto yra. Papasakosime, kodėl reikia persijoti miltus per sietelį, kada tai daryti ir kaip persijoti, jei neturite sietelio.

Ar privaloma persijoti miltus – ką tai duoda?

Iš esmės sijojimas yra susijęs su pašalinių priemaišų atskyrimu nuo miltų. Anksčiau miltus malant senuoju būdu malūnuose, į juos galėjo patekti stambių dalelių, pavyzdžiui, grūdų. Todėl, norint jas atskirti nuo grynų miltų, juos reikėjo sijoti. Dabar su tuo šiek tiek paprasčiau, bet vis dėlto klausimas išlieka – ar būtina sijoti parduotuvinius miltus, nes jie yra gryni? Be abejo, būtina. Tačiau ne tiek tam, kad produktas būtų išvalytas nuo priemaišų, kiek tam, kad jis būtų prisotintas deguonies. Dėl to paties transportavimo miltai suslegiami, o tai turi įtakos kepinių kokybei. Kad kepiniai būtų erdvūs ir lengvi, miltai turi būti kruopščiai persijoti.

Ką daro persijoti miltai:

  • Juose nėra šiukšlių ir pašalinių medžiagų;
  • jį lengviau maišyti – jis tampa lankstus ir lengvai apdorojamas, susidaro mažiau gumuliukų;
  • pagerėja tešlos struktūra – persijoti miltai prisotinami deguonies, o kepiniai būna minkštesni ir puresni;
  • persijotų miltų tešla geriau priglunda prie tešlos.

Be to, sijojimas atgaivina pasenusius miltus ir padeda juos išsaugoti. Ar reikia sijoti viso grūdo miltus? Taip, reikia sijoti visus miltus, taip pat ir viso grūdo miltus.

Ką daryti, jei miltų nesijoti? Apskritai jokios katastrofos nebus, išskyrus tai, kad tešla gali būti netinkamos konsistencijos, kepiniai gali nepakilti arba iškepti nepakankamai. Taip yra todėl, kad persijoti miltai tampa didesnio tūrio ir paprastai į tai atsižvelgiama receptuose. Jei, pavyzdžiui, tingėsite ir įdėsite neįsijotų miltų (ne taip, kaip parašyta recepte), galiausiai turėsite mažiau miltų ir technologija bus pažeista.

Kaip persijoti miltus

Prieš persijodami miltus, atkreipkite dėmesį į receptą: jei jame nurodyta persijoti 1 puodelį miltų, būtent tai ir turėtumėte padaryti, o miltus pridėti vėliau. Tačiau jei rašoma, kad reikia pridėti 1 puodelį persijotų miltų, tai reiškia, kad turėtumėte persijoti miltus, o tada pamatuoti puodelį.

Jei recepte, be miltų, yra ir kitų sausų ingredientų, pavyzdžiui, sodos, raugo, druskos, kakavos, juos galima persijoti kartu su miltais – taip sausa dalis išeis oro ir vientisa.

Patarimas: sausainiams skirtus miltus persijokite du kartus – taip kepiniai bus puresni.

Miltus sijoti galima keliais būdais, pažiūrėkime, kaip.

Kaip persijoti miltus per sietą

Paprastai miltai sijojami per sietą – plieninį, plastikinį arba plaukų sietą, kurio vidutinis skersmuo yra apie 20 cm. Dabar taip pat parduodami įvairūs sietų puodeliai, kurie palengvina šį procesą.

Klasikinis miltų sijojimo būdas – miltus po porciją dėti į sietą ir sijoti judinant jį iš vienos pusės į kitą arba stuksenant į kraštą.

Kaip persijoti miltus, jei neturite sietelio? Galite naudoti marlę: paimkite nedidelį marlės gabalėlį, sulenkite jį dviem sluoksniais ir ištieskite virš gilaus dubens. Į vidurį įberkite nedidelį kiekį miltų ir persijokite juos ant paviršiaus, išlygindami.

Kaip persijoti miltus šluotele

Miltams persijoti galite naudoti šluotelę arba šakutę, tačiau tokiu atveju neatsikratysite nuosėdų, o tik prisotinsite miltus oro.

Miltus supilkite į platų dubenį iki pusės jo tūrio ir plaktuvu arba šakute sukamaisiais judesiais maišykite miltus 3 minutes. Energingai maišykite, kad miltuose atsirastų gumuliukų.

Kaip persijoti miltus be sietelio ar marlės

Galite naudoti durklą: supilkite miltus ir pakratykite rankeną, kad persijotumėte. Kadangi durtuvo skylutės yra gana didelės, sijodami nešvarumus pašalinkite rankomis.

Arba naudokite maišytuvą: miltus supilkite į smulkintuvo dubenį, uždarykite ir pulso režimu plakite 3-4 kartus po 5 sekundes. Tačiau jei yra priemaišų, šiuo atveju jų iš miltų nepašalinsite – tik prisotinsite juos deguonies.

Anksčiau papasakojome, ar galima apsinuodyti pervirtais kiaušiniais – apie ką įspėja gydytojai.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla